Hibátlannak nem mondanám, de népszerű, sportszerű s jó hangulatú volt az OTP-Sakksuli kupa idei második versenye.
A “Csikó kupa” keretében egy hatalmas Csikó kupát és jó pár érmet is kiosztottunk, de sajnos nem eleget, ugyanis holtversenyben nyerte meg a rendkívüli csapatversenyt a “Sárkány” és az “Agymenők” fantázianeveket viselő két csapat. Ráadásul a holtversenyt eldöntöttük, csak a nagy igyekezetben rosszul. S végül úgy döntött a rendezőség, hogy a kupa és elsőség mind a két csapatnak jár, így most átvette a “Sárkány” csapat, s legkésőbb a következő verseny elején az “Agymenők” is megkapják a kiérdemelt kupát és az aranyérmet.

A fegyelmezett és sportszerű “közönséget” ezúttal meg kell dicsérnem. Hiszen bár nagyon sok kezdő gyerek – s velük kezdő szülő – jött most is, fegyelmezetlenség és zajongás alig volt. S bár nem volt hibátlan a szervezés – nem csak a kupa sorsa miatt, hanem a nagy létszám mellett jókora várakozást zúdítottunk a türelmes közönségre – ilyen kulturált hangnemű kritikát én még sakk szervezői pályafutásom alatt nem kaptam – mint most, többet is… Szóval köszönöm ezt a türelmet és most jól összeszedjük magunkat, hogy a következő verseny még a mostaninál is zökkenőmentesebb – és főleg késésmentesebb legyen.

A díjak értéke is kicsit megnőtt a versenyen, hála az OTP által felajánlott számos kismalacnak és egyéb nyalánkságnak :) No és a végeredmény, eleget téve a kívánságoknak, letölthető SWISS formátumban itt van
—>>> eredmények okt. 18. <<<—

kevésbé járatosak kedvéért pedig olvashatóan itt:

A csoport:

 1.    8  Giang Tran Nam               22b1  26w1  29b1  28w1   6w0  25b1  13b1   -1  6.0
        6  Szabó Ákos                   20b1  24w1  21b1  25w1   8b1  13w0  28b1   -1  6.0
  3.   13  Tóth Tímea                   27w1  23b1  25w0  21b1  24w1   6b1   8w0    1  5.0
       22  Harkai Emma                   8w0     +   5b1  27b1  28w0  23b1  25w1    0  5.0
       28  Telek Csongor Gellért        14w1  17b1   2w1   8b0  22b1  20w1   6w0    1  5.0
       27  Somogyvári Zoárd             13b0  11w1   9b1  22w0  26b1   3w1   4b1   -1  5.0
        9  Hollósi Milán                23w0  14b1  27w0  16b1  21w1   4b1  24w1    1  5.0
  8.   19  Papp Nóra Kitti               5b1  29w0   3w˝   4b0  16w1  15b1  20b1   -1  4.5
  9.   25  Goda Boglárka                11b1  18w1  13b1   6b0  23w1   8w0  22b0   -1  4.0
       23  Dobák Benjámin                9b1  13w0  18b1  29w1  25b0  22w0   7b1   -1  4.0
       24  Fodor Flóra                  10w1   6b0  12w1  17b1  13b0  29w1   9b0   -1  4.0
       29  Virág Nóra                      +  19b1   8w0  23b0  17w1  24b0  26w1    0  4.0
 13.   20  Rajki Bertalan Zsombor        6w0  10b1   4w˝  12b1  15w1  28b0  19w0    1  3.5
        4  Goda András                  18b0  16w1  20b˝  19w1   5b1   9w0  27w0    1  3.5
       18  Orosz-Kánnai András           4w1  25b0  23w0   2b˝   1b1   7w0   3b1   -1  3.5
        2  Bodzási Barna                16b1  21w0  28b0  18w˝   3b0  11w1   5b1   -1  3.5
       15  Antal Regina Éva              1b˝   5w0   7b1   3w1  20b0  19w0  17b1   -1  3.5
       12  Tóth Boglárka Sára           26b0   7w1  24b0  20w0  14b1   5w˝   1b1   -1  3.5
 19.   21  Virág Ervin                   7b1   2b1   6w0  13w0   9b0  26w0  14w1    1  3.0
       26  Kertészifi Ramóna            12w1   8b0  17w0  11b1  27w0  21b1  29b0   -1  3.0
        7  Bocsi Mátyás                 21w0  12b0  15w0     +  10b1  18b1  23w0    0  3.0
 22.    3  Fogarasi Emma                17w0   1w1  19b˝  15b0   2w1  27b0  18w0    1  2.5
        5  Márton Csanád                19w0  15b1  22w0  10b1   4w0  12b˝   2w0    1  2.5
       11  Pintér Levente               25w0  27b0  14w˝  26w0     +   2b0  16w1    2  2.5
        1  Bodzási Ákos                 15w˝   3b0  10w0  14b1  18w0  17b1  12w0    1  2.5
 26.   17  Hunyady Anna Sára             3b1  28w0  26b1  24w0  29b0   1w0  15w0    1  2.0
       16  Rauner Hanna                  2w0   4b0     +   9w0  19b0  10w1  11b0    0  2.0
       10  Kovács Miléna                24b0  20w0   1b1   5w0   7w0  16b0     +    0  2.0
 29.   14  Virág Ingrid                 28b0   9w0  11b˝   1w0  12w0     +  21b0    0  1.5

B csoport:

 1.    8  Karácsonyi Luca              24b1  28w1  32b1   1w1   4w1   9b0  34w1    1  6.0
        4  Bilku Péter                  20b1  26w1  13b1   9w1   8b0   3w1  15b1   -1  6.0
  3.    9  Kovács Réka                  25w1  27b1  22w1   4b0  17w1   8w1  19b0    1  5.0
       17  Kubuk Bence Attila            1b0  33w1  26b1  32w1   9b0   7w1   3b1   -1  5.0
       19  Deák-Sala Emília              3b0   6b1  30w1   7w0  26b1  24w1   9w1    1  5.0
       21  Farkaslaki-Hints Flóra        5b0   7w0  11b1  28w1  27b1  13b1  22w1   -1  5.0
  7.    1  Hajdu Márton Ábris           17w1  18b˝  23w1   8b0  34w0   6b1   5w1    1  4.5
       15  Szirmai Balázs               31w1  34b˝  18w0  14b1  23w1  22b1   4w0    1  4.5
       34  Takács Márton Tibor          33b1  15w˝   5b0  12w1   1b1  18w1   8b0   -1  4.5
       18  Csáki Ákos                    2w1   1w˝  15b1   5w1   3b0  34b0  23w1    1  4.5
 11.    3  Bernáth Etele                19w1  22b0  25w1  24b1  18w1   4b0  17w0    1  4.0
       22  Makai Márk János              6w1   3w1   9b0  13w1   7b1  15w0  21b0    1  4.0
       26  Berei Kornél Péter           10w1   4b0  17w0   6b1  19w0  30b1   7b1   -1  4.0
       32  Mihov Attila                 16w1   2b1   8w0  17b0  20w0  27b1  24b1   -1  4.0
       28  Kovács Liliána               12w1   8b0   6w0  21b0  16w1  31b1  13w1    1  4.0
 16.    5  Bojtos Botond                21w1  23b˝  34w1  18b0  13w0  20b1   1b0   -1  3.5
       23  Németh Bence                  7b1   5w˝   1b0  20w1  15b0  14w1  18b0   -1  3.5
       20  Diószeghy Erzsébet Sára       4w0  10b1  14w˝  23b0  32b1   5w0  29b1   -1  3.5
       14  Sándorfy Olivér              30b0  29w1  20b˝  15w0  10w1  23b0  27w1    1  3.5
 20.    7  Horváth Petra                23w0  21b1  27w1  19b1  22w0  17b0  26w0    1  3.0
       13  Salát Fülöp                  29w1  30b1   4w0  22b0   5b1  21w0  28b0   -1  3.0
       24  Zanati Ákos                   8w0  12b1  16w1   3w0  30b1  19b0  32w0    1  3.0
       30  Fábián-Nagy Vencel           14w1  13w0  19b0  25b1  24w0  26w0  33b1    1  3.0
       25  Zóka Zétény                   9b0  11w1   3b0  30w0  33b0   2b1  10w1   -1  3.0
 25.    6  Bojtos Brúnó                 22b0  19w0  28b1  26w0  29b1   1w0  31w˝    1  2.5
       10  Lőrincz Viola Eszter         26b0  20w0  31b˝  29w1  14b0  33w1  25b0   -1  2.5
       31  Lukics Dávid                 15b0  16b0  10w˝  11w˝  12b1  28w0   6b˝   -1  2.5
       11  Lukics Máté                  27w0  25b0  21w0  31b˝   2w0  16b1  12w1    1  2.5
 29.   27  Fekete Márton                11b1   9w0   7b0  16b1  21w0  32w0  14b0   -1  2.0
       33  Mosonyi Mátyás               34w0  17b0  12w0   2b1  25w1  10b0  30w0    1  2.0
       16  Tőrös Zétény                 32b0  31w1  24b0  27w0  28b0  11w0   2w1    1  2.0
       29  Nagy Bence Gábor             13b0  14b0   2w1  10b0   6w0  12b1  20w0   -1  2.0
 33.   12  Paksai Nikolett              28b0  24w0  33b1  34b0  31w0  29w0  11b0   -1  1.0
        2  Babinszky Csaba              18b0  32w0  29b0  33w0  11b1  25w0  16b0   -1  1.0

C csoport

 1.    3  Magyar Erik Ferenc            9w1  11b1   1b1  12w0   7b1   2w1   4w1    1  6.0
       12  Nagy Zsolt                    6w1   2b1   4w1   3b1   1w1   9w0   7b1    1  6.0
  3.    9  Vida Áron                     3b0   5w1   6w1   1b0   4w1  12b1   8b1   -1  5.0
  4.    1  Becsei Attila                 7w1   4b1   3w0   9w1  12b0  11b0   5w1    1  4.0
        7  Szilveszter Marcell           1b0  10w1   2w1  11b1   3w0   5b1  12w0    1  4.0
        2  Szalai-Őcsák Bánk             8b1  12w0   7b0  10b1  11w1   3b0   6w1   -1  4.0
  7.    4  Szilágyi Márton              10b1   1w0  12b0   6w1   9b0   8w1   3b0   -1  3.0
       11  Szombaty Szilárd              5b1   3w0   8b1   7w0   2b0   1w1  10b0   -1  3.0
       10  Csabai Bálint                 4w0   7b0   5b1   2w0   8w0   6b1  11w1    1  3.0
 10.    6  Lőrincz Ákos                 12b0   8w1   9b0   4b0   5w˝  10w0   2b0   -1  1.5
        5  Horváth Márk                 11w0   9b0  10w0   8b1   6b˝   7w0   1b0   -1  1.5
 12.    8  Tőtös Benjámin                2w0   6b0  11w0   5w0  10b1   4b0   9w0    1  1.0

D csoport:

  1.    5  László Csaba                 11w1   2b1   1b˝   3w1  13b˝   4w1  14w1    1  6.0
       13  Palczert Botond              14w1   6b1   3b˝   1w1   5w˝   2b1   4w1    1  6.0
  3.    3  Kovács Patrik Zsolt           9w1  12b1  13w˝   5b0   1b1   6w1  11b1   -1  5.5
  4.    2  Palczert Hajnalka             8b1   5w0  11b1  12w1   4b0  13w0   6b1   -1  4.0
        4  Szivák András                10b1   1w0  14b1   7w1   2w1   5b0  13b0   -1  4.0
       14  Vass Lajos                   13b0   9b1   4w0  10w1  12b1   1w1   5b0   -1  4.0
       12  Kreiter Lilla                 6w1   3w0  10b1   2b0  14w0   8b1   7w1    1  4.0
  8.    1  Palczert Mátyás               7w1   4b1   5w˝  13b0   3w0  14b0   9w1    1  3.5
  9.    6  Hunyady Máté Manó            12b0  13w0   8b1  11w1  10b1   3b0   2w0   -1  3.0
       11  Salát Gergely                 5b0   8w1   2w0   6b0   9w1   7b1   3w0    1  3.0
       10  Kozári Kristóf                4w0   7b1  12w0  14b0   6w0   9b1   8w1    1  3.0
 12.    8  Mátrai Áron                   2w0  11b0   6w0   9w˝   7b1  12w0  10b0    1  1.5
 13.    7  Pál Csanád                    1b0  10w0   9b1   4b0   8w0  11w0  12b0   -1  1.0
 14.    9  Radics Béla                   3b0  14w0   7w0   8b˝  11b0  10w0   1b0   -1  0.5

>>> FOTÓK MEGTEKINTHETŐK A FACEBOOKON <<<

Ádám Olga